Brew-Kity

Zestawy piwowarskie, takie jak np. brewkit Better Brew, Master Pint, Uk brew, Coopers, Muntons, Milestone, Woodfordes, Geordie i wiele innych – wszystkie pochodzące od różnych producentów, od momentu ich legalizacji w XX w. stały się niezwykle popularne wśród miłośników warzenia słodowych trunków domowym sposobem niemalże na całym świecie. W Wielkiej Brytanii warzenie piwa domowego na własne potrzeby zostało ostatecznie zalegalizowane w 1963 r., kiedy to uchylona została poprzednia, pochodząca z 1880 roku, regulacja prawna w sprawie uzyskania uprawnień do jego produkcji.

Nabycie takich uprawnień kosztowało wówczas pięć szylingów. Dziś nie trzeba za nie płacić (warzenie piwa nie jest objęte akcyzą) i można legalnie produkować dowolną ilość fermentowanych napojów alkoholowych z przeznaczeniem na własny użytek. Dzięki temu brewkity mogą być oferowane przez sklep Czerwona Dynia! Większość państw zezwala na produkcję słodowych trunków na potrzeby własnej konsumpcji, lecz jeśli zamierza się warzyć je w innym kraju, warto się upewnić i sprawdzić obowiązujące w nim przepisy.

 

 

 

Brew-Kity

Better Brew Yorkshire Bitter 23L Better Brew Yorkshire Bitter 23L
Producent: Hambleton Bard
Cena:

54,89 zł

Cena regularna: 75,89 zł

  • promocja

 

Czym jest zestaw piwowarski brewkit?

Zestawy piwowarskie, czyli tzw. brewkity oferowane przez nasz sklep, takie jak Bulldog Brews, Muntons, Geordie, Milestone czy np. Better Brew – pochodzące od różnych producentów – zazwyczaj zawierają płynny lub suchy (suszony rozpyłowo) ekstrakt słodowy. Ekstrakt jest już nachmielony, więc mamy tak naprawdę gotowy półprodukt. Nie musimy ani przeprowadzać zacierania, ani warzenia. Zestawy z mniejszą zawartością słodu (zwykle do 1,8 kg) do osiągnięcia odpowiedniej ilości piwa (zwykle około 23 litry) wymagają dodania większej ilości cukru, glukozy, ekstraktu słodowego lub specjalnego enhancera.

Zestawy przygotowane wyłącznie na bazie słodu zbożowego (all malt) zawierające co najmniej 3 kg słodu (do przygotowania 23 litrów) z reguły nie wymagają dodania cukru i pozwalają na uzyskanie lepszego jakościowo produktu finalnego, jakim jest piwo z brewkita. Należy zawsze sprawdzić skład produktu – lista składników powinna zawierać wyłącznie oznaczenie „ekstrakt słodowy” (bez syropu cukrowego, syropu jęczmiennego oraz innych składników zawierających cukier – w przeciwnym razie będzie to tak naprawdę tańsza wersja zestawu piwowarskiego sprawiająca jedynie wrażenie trunku wysokiej jakości).

Piwo z brewkita - czy jest lepsze?

Jak się okazuje - piwo z brewkita ma naprawdę wyjątkowy smak. Zależnie od naszych upodobań możemy wybierać między różnymi rodzajami piw: piwa dolnej fermentacji, górnej fermentacji, piwa lekko goryczkowe, mocno goryczkowe, piwa jasne, ciemne, piwa lekkie, mocne. Do najbardziej znanych zestawów należą Better Brew, Uk brew, Master Pint stworzone przez firmę Hambleton Bard, czy popularne na całym świecie brewkity Coopers oraz inne, pochodzące od producentów równie znanych marek, takich jak Geordie, Muntons czy np. Woodfordes. Już wiesz, na który zestaw się dziś zdecydujesz?

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 660-261-382
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl