Dostępność
Nowość
Promocja
Enzymy
Zabierając się za warzenie piwa w domu, trzeba wiedzieć, co zrobić, aby zyskać smak, którym nie pogardzi najbardziej surowy w ocenach smakosz. Tu pojawia się słód – element odpowiedzialny nie tylko za barwę, ale również za smak i aromat, na co wpływ ma temperatura i czas suszenia danego zboża czy traw jęczmienia, owsa, ryżu czy pszenicy – bo możliwości mamy mnóstwo. Znany jest więc słód wiedeński, monachijski, karmelowy, wędzony, parzony, czy barwiący czarny, czekoladowy. Niemałe znaczenie ma też woda, chmiel i drożdże. Uzyskanie dobrego smaku to ciężka sztuka, a dobór składników nie jest wcale taki łatwy, jak się wydaje. Najważniejszy jednak – dla ostatecznego efektu – jest sam proces warzenia, a więc otrzymanie brzeczki słodowej poprzez fermentację alkoholową, która następuje pod wpływem działania drożdży oraz niezastąpionych, dostępnych w Czerwonej Dyni enzymów.
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
Udane fermentacje tylko z dobrym enzymem
To właśnie enzymy odpowiadają za całkowite odfermentowanie suchych ekstraktów słodowych, a więc działają w ten sposób, że nierozpuszczalne w wodzie składniki słodu, określone w pierwszej kolejności jako złożone, zamieniają się w składniki rozpuszczalne, które w tej drugiej fazie można już określić jako proste. A więc tak zwany ekstrakt uzyskujemy pod wpływem enzymów. Jeżeli cały proces przebiegnie prawidłowo, przed nami prosta droga do otrzymania piwa o nieziemskim smaku. A jeśli marzy nam się coś à la piwny Burbon, czy piwna whisky, to również jest możliwe, a przy tym nasz złoty napój będzie mocny, doskonałej jakości i z gęstą oraz trwałą pianą.
Jak widać, również piwowarzy mają swoje tajemnice w postaci niby niewiele znaczących, ale w rzeczywistości niezwykle istotnych przy produkcji piwa czynników, jakimi są właśnie enzymy. Te, dostępne w Czerwonej Dyni, znakomicie spełniają swoje zadanie - zacieranie pod ich wpływem przebiega tak, jak należy. Mamy do czynienia z produktem najwyższej jakości, pod którego działaniem ugną się wszystkie nierozpuszczalne składniki, zamieniając się w rozpuszczalne. Polecamy między innymi enzym Pilsener pod suchy ekstrakt słodowy i życzymy udanych fermentacji.