Kolej na śliwowicę! Jak zrobić ten wyrazisty trunek? Podpowiadamy! 0
Kolej na śliwowicę! Jak zrobić ten wyrazisty trunek? Podpowiadamy!

Niesłychanie aromatyczna, wyrazista i mocna – nadeszła pora na śliwowicę! Ten wysokoprocentowy napój alkoholowy ze śliwek węgierek jest typowym słowiańskim trunkiem, który sprosta nawet najbardziej wysublimowanym gustom koneserów smaku. Podstawowym artykułem, który nadaje tak wyjątkowego kunsztu, są oczywiście śliwki, więc warto polować na te owoce, by samodzielnie przygotować napój, jakim jest śliwowica – jak zrobić ten specjał, by smakował naprawdę wybornie?

Na tapecie śliwowica! Jak zrobić trunek? Poznaj nasze wskazówki

Zanim zabierzesz się do pracy, zbierz garść informacji o samym napoju, jakim jest śliwowica. Jak zrobić profesjonalny i wywarzony trunek, by smakował zarówno domownikom, jak i gościom? Przede wszystkim, do produkcji najbardziej sprawdzą się śliwki węgierki, są one najlepsze do wyrobu destylatów i jednocześnie najsmaczniejsze. Owoce muszą być dojrzałe i miękkie. Przed rozpoczęciem procesu należy oczyścić śliwki z pestek. Alkohol jest naprawdę wyborny, jeśli nie dodaje się wody i cukru, jednak nie jest to zwyczaj często praktykowany.

Postaw na dobre produkty! Śliwowica – jak ją zrobić?

Zaletą przygotowywania napoju jest bez wątpienia fakt, że do stworzenia alkoholu są właściwie potrzebne jedynie trzy składniki – śliwki węgierki, cukier i spirytus. Zanim dowiesz się, jak zrobić perfekcyjną śliwowicę, musisz dokładnie przygotować owoce. Śliwki nie powinny mieć żadnej skazy, muszą być dojrzałe, ale nie zepsute, więc do Ciebie należy precyzyjna segregacja owoców. Po ich umyciu i oczyszczeniu z pestek warto je sparzyć wrzącą wodą, a następnie schłodzić. Wyborna śliwowica – jak zrobić ten przysmak? Zabieramy się do pracy!

Śliwowica dla odważnych, czyli jak zrobić tradycyjny słowiański trunek

Jeżeli masz już przygotowane składniki, włóż owoce do dużego słoja i zalej spirytusem do momentu, aż będą całkowicie zanurzone. Teraz musisz zatkać korek naczynia i odstawić je do ciemnego i chłodnego pomieszczenia na około 4-5 tygodni. Po upływie tego czasu wylej całość do nowego naczynia i zasyp cukrem. Nową mieszankę znów musisz odstawić na kolejne 4-5 tygodni. Teraz należy odsączyć zawiesinę na gazie i połączyć ze spirytusem, który wcześniej został zlany. Szczelnie zakorkuj naczynie i pozostaw na przynajmniej 2 miesiące. Jeżeli zależy Ci na naprawdę wybornym trunku, pozostaw w tej postaci naczynie nawet do 5 miesięcy. Jak zrobić najlepszą śliwowicę? Kluczowym składnikiem, o którym nie możesz zapomnieć, jest czas. Naprawdę cierpliwi zostaną nagrodzeni, gdyż śliwowica jest najlepsza po upływie minimum pół roku od rozpoczęcia procesu.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 660-261-382
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl